CHOĆ MINDFULNESS BRZMI EGZOTYCZNIE, JEST W PEŁNI NAUKOWĄ, UDOKUMENTOWANĄ PRAKTYKĄ WPŁYWAJĄCĄ NA REDUKCJĘ STRESU ORAZ BEZSENNOŚCI, POPRAWĘ KONCENTRACJI I WIELE INNYCH.
Technika mindfulness (treningi uważności) proponuje skoncentrowanie uwagi na chwili obecnej oraz akceptację doświadczeń poprzez specjalne ćwiczenia, medytacje i refleksje.
Technika mindfulness (treningi uważności) proponuje skoncentrowanie uwagi na chwili obecnej oraz próbę przeżycia jej w sposób świadomy. Innymi słowy — bycie obecnym tu i teraz (zamiast funkcjonowania na tzw. „autopilocie” i przeżywaniu w tym czasie np. emocji związanymi z przeszłością). Jest to klucz do rozwijania uważności ze świadomością podejmowanych decyzji i jasnością umysłu, co z kolei stanowi źródło wewnętrznego spokoju i równowagi.
Praktykowanie uważności przynosi wiele korzyści zdrowotnych, takich jak:
Dedykowane są one osobom, które:
Praktykowanie uważności przynosi wiele korzyści zdrowotnych, takich jak:
Tak jak mózg wpływa na np. układ mięśniowy, oddechowy, tak samo poprzez pracę z ciałem możemy wpływać na pracę naszego mózgu, a więc i na nasze myśli. Treningi uważności są m.in. częścią Terapii Poznawczej Opartej na Uważności (protokół terapii MBCT), która jest opracowana i przebadana przez naukowców (możesz przeczytać o tym np. w książce "Trwała przemiana" Richarda J. Davidsona oraz Daniela Golemana).
UWAGA: na treningi uwazności w zgodzie z protokoem MBCT obowiązuje kwalifikacja medyczna. Po wypełnieniu ankiety z zainteresowanymi osobami kontaktuje się spacjalista psycholog w celu dopasowania jak najlepszego na dany moment sposobu terapii.